POMÁHÁME - AKCE "KRABICE OD BOT"

27. 11. 2018

Letos poprvé se naše škola zapojila do akce s názvem Krabice od bot, jejíž cílem je věnovat dárky k Vánocům chudým dětem. V předchozích čtrnácti dnech proběhla sbírka dárků.

Jelikož jsme se letos účastnili poprvé, hodně informací jsme zjišťovali v průběhu a museli jsme se hodně naučit. Pro jistotu bylo nutné všechny dárky otevřít, překontrolovat a (znovu) krásně zabalit. Pouze tři dárky bylo potřeba přebrat a upravit, byly totiž namixované pro holky i kluky a obsahovaly křehké či nebezpečné předměty. Děti, kterým jsou dárky ze sbírky určeny, jiné dárky pod stromeček nedostanou, a je potřeba si uvědomit, že ne všechny předměty jim mohou udělat radost.

Nicméně zbylé dárky byly naprosto báječné! Sešla se nám hromada krásných knih, oblečení, panenek, plyšáků, hraček, omalovánek, deskových her, malých puzzle, skládaček, hlavolamů, přívěšků na klíče, kšiltovek, školních potřeb, kosmetiky, bižuterie atd.

Nejobtížnější bylo vejít se do předem stanovených počtů dětí konkrétního věku vydaných sběrným místem. Dělali jsme proto průběžně rezervaci, aby byly všechny naše dárky dle možností přijaty. Větší zájem byl o dárky pro miminka do tří let a následně pro mladší dívky do 10 let. Menší zájem byl o dárky pro chlapce, především pro ty starší od 12 let výše.

Počty dětí jsou stanoveny z určitých důvodů, nelze některému z dětí věnovat více dárků, aby si nezáviděly, a opravdu dárky mimo tabulky není, kde dlouhodobě skladovat. Z těchto důvodů muselo být bohužel s těžkým srdcem v posledních dnech několik dárků (především pro holčičky) odmítnuto již ve škole, což nás velmi mrzelo.

Celkově se nám letos podařilo vybrat 34 krásných dárků, půl na půl pro holky i kluky, kde na ty nezabalené navíc padlo celkem deset balících papírů a jedna celá izolepa. V příštím roce pravidla sbírky upravíme, bude možné například přispět i jen věnováním balicího papíru nebo několika drobnostmi, ze kterých se poskládá jedna dárková krabice.

Chtěla bych touto cestou PODĚKOVAT žákům ze tříd 2. A, 3. A, 3. D, 4. A, 4. B, 5. B, 5. E, 6. B, 8. B, jejich rodinám a také kolegům učitelům, kteří se do této akce zapojili, pomohli dobré věci a zároveň reprezentovali naši školu. Věřím, že akci v příštím roce rádi zopakujeme a třeba ještě úspěšněji.

Dárky již byly odvezeny do Jablonce a předány na sběrném místě.

H. Krákorová

 

Vratislavice Liberecký kraj