Aktuality

Galerie

Zobrazit celou galerii

LYŽAŘSKÝ KURZ 7. D a B

Lyžařský kurz 7. tříd číslo 2 (polovina sedmáků byla v únoru) se i přes velmi teplé a pro lyžování nevhodné počasí povedl. Ale postupně:


Po příjezdu. 
Jsme na místě a ubytováni. Společně s námi jsou na sjezdovce další 3 školy.
Za chvíli nás čeká rozdělení do skupin a testovací jízda s kontrolou vybavení a vázání.
Po obědě nás čekají první jízdy na sjezdovce. Od pohledu je vidět, že podmínky ideální nejsou, nicméně dle informací od vedení sjezdovek se jezdit bude a my využijeme každé situace!

Den 1.

Na vzdory předpovědi se nám dnešní den vydařil. Rozdělení do skupinek proběhlo bez problémů - v odpoledním bloku jsme dle zkušenosti z dopoledne upravili. K obědu nás čekaly boloňské špagety a k večeři masové koule v sýrové omáčce s houskovým knedlíkem. Večerním programem nás provází přednáška s videoukázkou, ze které si žáci ke konci LV napíšou kontrolní "testík" pro kontrolu znalosti. Dle předpovědi má přituhovat - na zítra máme potvrzený provoz vleku.

Den 2.

Druhý den lyžařského kurzu máme zdárně za sebou. Pokročilí lyžaři se již rozjezdili a začátečníci tomu pomalu přicházejí na chuť. Každým sjezdem je vidět zlepšení. Dnes jsme se pokusili s vybranými (zkušenými) žáky zdolat celou sjezdovku, kde jak jsme předem tušili nás díky nepříznivému počasí čekal úsek, který nebyl tolik obohacen sněhem. Žáky ovšem tento "adventure" natolik zaujal, že jsme i za aktuálních podminek jezdili dále. Pro méně zdatné je stále v provozu sjezdovka menší u chaty. Šéfkuchař na dnešní menu připravil kuřecí řizek s bramborem a k večeři bohaté lívance se skořicí, čokoládou, marmeládou a jogurtem (tolik lívanců prý pro jednu třídu přidělávat ještě nemusel). Večerní program probíhal v podobě kvízu, kde se utkaly pokoje mezi sebou o malé ceny v podobě něčeho dobrého na zub. Zítra nás v dopoledním bloku čeká sjezdovka a odpoledne turistika po okolí. Třetí den je zpravidla náročnější co se únavy týče - proto je mensi výlet ideální úlevou pro otlačené nohy z lyžáků a snowboardových bot. BEZ zranění!

Den 3.

Dnes jen ve zkratce - po náročném dni se i kantoři teší na spánek. Po snídani jsme se vydali na sjezdovku ve stejném duchu, jako předešlý den. Dnes nám sluníčko opravdu přálo, ale to jsme brali pouze jako bonus. Odpoledne nás čekal turistický výlet na Mumlavské vodopády, skokanské můstky a okolí Harrachova. Večerní blok v podobě připravených her a vyhodnocení soutěže z předešlého dne. Kuchyně se opět vyznamenala. Bohužel se někde stala chyba v komunikaci, jelikož jsem žákům tvrdil, že bude květák s bramborem a smaženice - byli velmi "zklamaní" - viz fotogalerie ZDE.

Den 4.

Relativně poslední den máme úspěšně za sebou. Využili jsme veškerý čas, který nám zbýval na sjezdovce. Dobrovolníci šli na prázdnou a krásně upravenou vymrzlou sjezdovku ráno na 8 hod. Myslím, že jsme to stihli jen tak tak, jelikož odpolední lyžování už nebylo ono (umělý snih byl těžký - byla tedy náročná jízda). Po večeři jsme navštívili tamní večerku, kde si žáci mohli koupit křupky a jiné dobroty na večerní překvapení - kino (mělo řekl bych velký úspěch). Kromě kina si žáci po pokojích vymysleli hry a tématické scénky, které před promítáním představili spolužákům. Poslední večer byla přirozeně prodloužena večerka - posunutý budíček a snídaně. Zítra nás čeká sbalit si věci (jsem zvědavý, jak to zvládnou, jelikož mnohým údajně balily maminky), úklid, poznávací výšlap a po obědě odjezd domů (cca 12:30).

Více najdete ve fotogalerii

Jakub Hřebík, Jan Kvapil, Alena Rychnová

Zpět na seznam